Model: TDA 874
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 18.00 PLN
Producent: AERECO

Kratka wyciągowa TDA z czujnikiem obecności do wentylacji mechanicznej. Doskonała do pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych zarówno w nowych budynkach, jak i poddawanych renowacji.


Przepływ powietrza minimalny przy 100 Pa: 5 m3/h 
Przepływ powietrza maksymalny przy 100 Pa: 25 / 50 / 75 / 100 m3/h
Moc akustyczna LW przy 25 m3/h:
30
Moc akustyczna LW przy 100 m3/h: 33,3
Zasilanie:
bateria 9V

Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 155 x 155 x 28 mm
Wymiary otworu: ø125
Miejsce montażu: pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne
Kolor: biały 

Producent: Aereco (Francja)Kratka_TDAKratka TDA z czujnikiem obecności: Kratka TDA pracuje w dwóch trybach. Jeżeli czujnik w polu pracy nie wykrywa ruchu, kratka pozostaje przymknięta (przepływ minimalny). Wykrycie obecności powoduje otwarcie przepustnicy. Istnieje możliwość ustawienia wielkości otwarcia kratki w zależności od wymaganej ilości powietrza. Gdy pomieszczenie nie jest użytkowane oszczędności energii z tytułu podgrzania mniejszej ilości powietrza wentylacyjnego sięga 50% w porównaniu z systemem wentylacji pracującym na stałych ilościach przepływającego powietrza.

Moduł do wykrywania obecności składa się z czujnika piroelektrycznego wykrywającego promieniowanie podczerwone przechodzące przez soczewkę Fresnela. Zasięg 4 m przy kącie 100° zapewnia optymalną pracę. Promieniowanie podczerwone jest analizowane w sposób ciągły. Po wykryciu zaburzeń w promieniowaniu sygnał jest przesyłany do karty elektronicznej która dokonuje analizy i podejmuje decyzję o otwarciu przepustnicy. Przepływ bazowy zostaje uruchomiony natychmiast po wykryciu obecności w polu pracy czujnika. 20 min po zaniku obecności w polu pracy przepustnica przymyka się – przepływ zredukowany.

Prosta zmiana strumienia bazowego
:
Na obudowie kratki znajduje się przełącznik przy pomocy którego dokonuje się ustawienia wielkości strumienia bazowego w zależności od potrzeb wentylacyjnych pomieszczenia. Dostępny zakres regulacji strumienia od 25 do 100 m3/h..Kratka wentylacyjna TDA z czujnikiem obecności - podsumowanie cech:

 • Wykrycie obecności: przepływ bazowy zostaje uruchomiony natychmiast po wykryciu obecności w pomieszczeniu.
 • Przepływ podstawowy regulowany w zakresie 4 poziomów.
 • Zasilanie na baterię.
 • Prosta konserwacja: zdejmowana kratka czołowa, którą można czyścić w wodzie z mydłem.

Kratka_TDA

Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem systemów wentylacji mechanicznej. Usługi montażu wentylacji są dodatkowo płatne (nie są wliczone w cenę zakupu urządzeń wentylacyjnych). 

KRATKI

 • Przepływ powietrza: 

  5 - 25/50/75/100 m3/h przy 100 Pa

 • Wymiary: 

  155 x 155 x 28 mm

 • Wymiary otworu: 

  ø125

 • Miejsce montażu: 

  pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne

 • Rodzaj wentylacji: 

  mechaniczna

 • Zasilanie: 

  bateria 9V