Wczytuję dane...
Model: LTR-3 e-Air, eWind
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 14 dni
Koszt wysyłki od: 18.00 PLN
Producent: ENERVENT

Rekuperator Enervent Greenair LTR-3 z wymiennikiem obrotowym to jeden z najpopularniejszych rekuperatorów na rynku ze względu na znakomity stosunek jakości produktu do ceny. Rekuperator Enervent to duża kultura pracy, nie zamarzający wymiennik, możliwość zastosowania różnych sterowników, łatwy serwis poszczególnych elementów centrali.

Dla użytkownika centrali wentylacyjnej LTR-3 z odzyskiem ciepła, wynikają realne oszczędności: brak konieczności montowania nagrzewnicy wstępnej, bardzo energooszczędne wentylatory, częściowy odzysk wilgoci. Enervent LTR-3 to także korzyści wynikające ze znakomitej jakości powietrza dzięki zastosowaniu wysokiej jakości filtrów.

Obudowa rekuperatora jest ocynkowana, szczelna, dobrze wytłumiona akustycznie, a praca urządzenia bardzo cicha. Dzięki temu, że króćce przyłączeniowe są na bokach centrali, rekuperatory LTR-3 mogą być montowane na strychach lub poddaszach. Przy zastosowaniu dodatkowej izolacji rekuperator Enervent może być montowany w nieogrzewanych pomieszczeniach nie tracąc właściwości odzysku, co odróżnia LTR-3 od innych central z odzyskiem ciepła.


Przepływ powietrza: maksymalna wydajność przy 125 Pa - +396/-396 m3/h
Średnica kanału: Ø160 mm
Moc wentylatorów: 
119/119W 
Waga:
 52 kg 
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 833x510x480 mm
Obudowa:
 blacha ocynkowana

Producent: Enervent (Finlandia)Opcje sterowania

eWindeWind

Automatyka eWind opiera się na algorytmie systemu sterowania MD, który został zaprojektowany do zarządzania bardziej wymagającym klimatem wewnętrznym. Dzięki temu automatyka eWind jest niezwykle kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym harmonizację klimatu wewnętrznego na wiele sposobów. Jedną z jej standardowych funkcji jest zwiększenie wydajności sterowane poziomem wilgotności. Automatyka odpowiada także za sterowanie grzaniem i chłodzeniem w systemach wentylacyjnych Enervent. eWind może także zostać podłączony do otwartych systemów automatyki budynków. Opcjonalnie, system można wzbogacić także o magistrale komunikacyjne KNX i Modbus RTU.

eAireAir

Inteligentny system Enervent eAir spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających osób i jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Sterowanie wentylacją odbywa się za pośrednictwem czytelnego ekranu dotykowego i dzięki domyślnie skonfigurowanym trybom, takim jak „W domu” czy „Poza domem”. Funkcje „W domu” i „Poza domem” będą wykorzystywane najczęściej. Tryby „Eco” i „Cichy” pozwalają na ograniczenie zużycia energii i obniżenie poziomu hałasu eksploatacyjnego.

System wyświetla dane pomiarowe z okresu jednego dnia lub tygodnia. Wykresy trendów można też łatwo przesyłać do programu Excel. Sterownik jest wyposażony w uniwersalną funkcję programatora czasowego pozwalającą programować tryby w zależności od Twojego rozkładu dnia. Urządzenie można zaprogramować w ujęciu tygodniowym i rocznym.

Istnieje także możliwość zdalnego sterowania wentylacją w domu za pośrednictwem Internetu. Produkt jest dostarczany wraz z bezpłatnym interfejsem sieciowym eAir.

Główne różnice pomiędzy sterowaniem eAir i eWind: Sterowanie eAir posiada internetowy interfejs użytkownika, panel jest dotykowy, sterowanie jest intuicyjne.


Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem rekuperacji. Usługi montażu rekuperacji są dodatkowo płatne (nie są wliczone w cenę zakupu urządzeń wentylacyjnych). 


REKUPERATOR LTR-3

 • Maksymalny przepływ powietrza: 

  +396/-396 m3/h

 • Kubatura mieszkania: 

  0-606 m3

 • Moc wentylatorów (nawiewny/wywiewny): 

  119/119 W

 • Średnica kanału: 

  Ø 160 mm

 • Waga: 

  52 kg

 • Filtry standardowe: 

  F5/F5

 • Filtry opcjonalne: 

  F7/F7

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem: 

  tak

 • LwA' dB(A): 

  -, 35, 43, 50, 51

 • LpA' dB(A), powierzchnia pochłaniania 10m2: 

  -, 35, 43, 50, 51

 • Wymiary centrali: 

  (szer. x wys. x głęb.): 833x510x480 mm