Wczytuję dane...
Model: EHT 501 = EHT 780 + AEA 967 + AEA 775
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 18.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw HIGRO - nawiewnik ścienny higrosterowany EHT na przepust okrągły 125 mm + elementy wytłumiające + okap zewnętrzny. Nawiewnik ścienny EHT jest alternatywą dla nawiewników okiennych. Można montować go zarówno w przepuście ściennym, jak i na kasecie rolet.


Elementy:  EHT.780 - nawiewnik higrosterowany ścienny + AEA.967 - elementy wytłumiające + AEA.775 - okap zewnętrzny
Kolor: biały (RAL 9003)
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 5-30 m3/h
Tłumienie akustyczne:
52 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 240x145x56 mm  

Producent: Aereco (Francja) • Nawiewniki higrosterowane są sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.
 • Nawiewniki higrosterowane są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku.
 • Nawiewnik higrosterowany działa bez udziału człowieka oraz nie wymaga zasilania elektrycznego.

  Nawiewnik ścienny EHT składa się z dwóch części:
  wewnętrznej – nawiewnika, który odpowiada za sterowanie ilością nawiewanego powietrza oraz części zewnętrznej - okapu, który chroni przed deszczem.

  Izolacja akustyczna nawiewnika EHT: Nawiewnik EHT zapewnia skuteczną ochronę przed hałasem zewnętrznym. Wyposażony jest w izolację akustyczną mufy oraz okapu, co zapewnia izolacyjność akustyczną 52 dB, która to wartość plasuje go wśród najlepszych produktów na rynku.
 • nawiewnik_scienny_EHT
  Opcja ręcznego przymknięcia nawiewnika: Nawiewnik EHT wyposażony jest w ręczną blokadę przepływu powietrza. Przy normalnej pracy nawiewnika przepływ powietrza zmienia się w przedziale od 5 do 30 m3/h. Po ustawieniu blokady w pozycji zamkniętej, nawiewnik dostarcza do 5 m3/h. Z tej opcji należy korzystać jedynie przy niesprzyjających warunkach pogodowych.


  nawiewnik_scienny_EHTMontaż nawiewnika EHT: Nawiewniki ścienne EHT można montować zarówno w przepuście ściennym, jak i na kasecie rolet. Montaż nawiewnika polega na wykonaniu okrągłego otworu o średnicy Ø125 mm, co umożliwia bezproblemowe zamontowanie go również w budynkach istniejących. Powinien być zamontowany w górnej części ściany, tj. ok. 2 m od poziomu podłogi. Od zewnątrz montowany jest okap, a w pomieszczeniu nawiewnik.

  Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników ściennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).

  Konserwacja
  :

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

 • NAWIEWNIKI

  • Rodzaj: 

   nawiewnik ścienny higrosterowany

  • Przepływ powietrza (min-max): 

   5 - 30 m3/h

  • Tłumienie akustyczne: 

   52 dB

  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

   240 x 145 x 56 mm

  • Elementy zestawu: 

   EHT.780 + AEA.967 + AEA.775

  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...