Wczytuję dane...
Model: EXR 308, 318, 328, 338
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 18.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw HIGRO - higrosterowany nawiewnik higrodynamic EXR z wytłumieniem akustycznym + podkładka montażowa + okap akustyczny aereco. Pierwszy nawiewnik w ofercie Aereco posiadający możliwość ręcznego zamknięcia i pełnego otwarcia nawiewnika, wspomagając funkcję higrosterowania. Nawiewnik EXR przeznaczony jest do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Dostępny jest w czterech kolorach dostosowanych do najpopularniejszych kolorów okien: biały, dębowy, kasztanowy i szary.


Elementy:  N0 - nawiewnik higrosterowany higrodynamic z funkcją blokady w pozycji min. i max. przepływu + E1 - podkładka montażowa + O2 - okap standardowy aereco z kratką przeciw owadom
Kolory: EXR 308 - biały, EXR 318 - kasztanowy, EXR 328 - dębowy, EXR 338 - szary
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 7-28 m3/h
Tłumienie akustyczne:
40 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 423x59x54 mm  

Producent: Aereco (Francja)nawiewnik_EXR

 • Nawiewniki higrosterowane EXR są sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.
 • Nawiewniki higrosterowane pracują w zakresie od 35 do 70% wilgotności względnej. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 35% nawiewnik jest przymknięty, a do pomieszczenia doprowadzany jest minimalny strumień powietrza. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się i przy wartości 70% lub więcej wilgotności względnej uzyskuje wydajność maksymalną.
 • Nawiewniki higrosterowane są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku.
 • Nawiewnik higrosterowany działa bez udziału człowieka oraz nie wymaga zasilania elektrycznego. 

 • nawiewnik_EXR
  Funkcja ręcznego zamknięcia i pełnego otwarcia nawiewnika EXR:
  Przy ustawieniu blokady w pozycji otwartej, przepustnica zmienia swoje położenie w zależności od wilgotności względnej w pomieszczeniu. Przepływ powietrza zawiera się w przedziale od 7 do 28 m³/h. Natomiast po ustawieniu blokady w pozycji zamkniętej (klapka do góry), przepustnica ustawiona jest w pozycji przepływu minimalnego, nawiewnik dostarcza do 7 m³/h przy 10 Pa.


  Ukośny kierunek strumienia powietrza: Optymalne umiejscowienie w obudowie kanału wylotowego powietrza zapewnia podwyższony komfort mieszkańców.

  Okap akustyczny:
  nawiewnik EXR wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność Dn,e,w = 40 dB.  Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

 • nawiewnik_EXRMontaż nawiewnika EXR: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik EXR powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień powietrza do góry, a dźwignia minimalizująca przepływ powinna znajdować się po prawej stronie nawiewnika. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika EXR zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 320 x 8-12 mm lub 2 x 160 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
  nawiewnik_EXR
  Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników okiennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).
   

  NAWIEWNIKI

  • Rodzaj: 

   okienny higrosterowany

  • Przepływ powietrza (min-max): 

   7 - 28 m3/h

  • Tłumienie akustyczne: 

   40 dB

  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

   423 x 59 x 54 mm

  • Elementy zestawu: 

   N0 + E1 + 02