Wczytuję dane...
Model: EXR.303.HP, EXR.313.HP, EXR.323.HP, EXR.333.HP, EXR.363.HP
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw HIGRO i PRESO - higrosterowany nawiewnik higrodynamic EXR.HP dwusystemowy z wytłumieniem akustycznym + łącznik akustyczny + okap AC z regulatorem przepływu. Dwa najpopularniejsze systemy sterowania w jednym nawiewniku. Nowy nawiewnik higrosterowany aereco EXR.HP wyposażony w ustawienie przepływu minimalnego może zostać jednym ruchem zamieniony w nawiewnik ciśnieniowy z kontrolą strumienia maksymalnego. Nawiewnik EXR.HP przeznaczony jest do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Dostępny jest w czterech kolorach dostosowanych do najpopularniejszych kolorów okien: biały, dębowy, kasztanowy i szary.


Elementy:  N0 - nawiewnik higrosterowany higrodynamic z funkcją blokady w pozycji min. i max. przepływu + E2 - łącznik akustyczny + O5 - okap AC z regulatorem przepływu
Kolory: EXR.303.HP - biały, EXR.313.HP - kasztanowy, EXR.323.HP - dębowy, EXR.333.HP - szary, EXR.363.HP - antracytowy
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 7-26 m3/h
Tłumienie akustyczne:
38 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 423x59x54 mm  

Producent: Aereco (Francja)nawiewnik_EXR.HP

 • Nawiewnik higrosterowany aereco EXR.HP wyposażony w ustawienie przepływu minimalnego (poz. A) może zostać jednym ruchem zamieniony w nawiewnik ciśnieniowy z kontrolą strumienia maksymalnego. Użytkownik posiada pełną kontrolę nad sposobem działania nawiewnika.
 • Ustawienie przełącznika w pozycji HIGRO (poz. B) sprawia, że nawiewnik automatycznie reguluje otwarcie przepustnicy. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.
 • Natomiast ustawienie przełącznika w pozycji C – maksymalnie otwarty powoduje zmianę regulacji pracy nawiewnika z higrosterowanej na ciśnieniową. Przy dużej różnicy ciśnienia między wnętrzem pomieszczenia, a stroną zewnętrzną wzrost ilości nawiewanego powietrza zostaje ograniczony przez blokadę w okapie zewnętrznym. 

 


nawiewnik_EXR.HPFunkcja ręcznego zamknięcia i pełnego otwarcia nawiewnika EXR.HP:
Przy ustawieniu blokady w pozycji otwartej, przepustnica zmienia swoje położenie w zależności od wilgotności względnej w pomieszczeniu. Przepływ powietrza zawiera się w przedziale od 7 do 26 m³/h. Natomiast po ustawieniu blokady w pozycji zamkniętej (klapka do góry), przepustnica ustawiona jest w pozycji przepływu minimalnego, nawiewnik dostarcza do 7 m³/h przy 10 Pa.


Ukośny kierunek strumienia powietrza: Optymalne umiejscowienie w obudowie kanału wylotowego powietrza zapewnia podwyższony komfort mieszkańców.

Nawiewnik z okapem AC:
okap AC oprócz tradycyjnej funkcji ochrony pomieszczenia przed deszczem i owadami, dodatkowo zabezpiecza przed skutkami zbyt dużego napływu powietrza. Opatentowany system regulacji sprawia, że przepływ powietrza jest redukowany gdy podciśnienie jest zbyt duże. Dzięki tej funkcji nawiewniki wyposażone w okap AC zapewnią większy komfort w budynkach wysokich oraz narażonych na silne powiewy wiatru.
 
 


Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.


nawiewnik_EXR.HPMontaż nawiewnika EXR.HP: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik EXR.HP powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień powietrza do góry, a dźwignia minimalizująca przepływ powinna znajdować się po prawej stronie nawiewnika. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika EXR.HP zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 320 x 8-12 mm lub 2 x 160 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
nawiewnik_EXR.HP
Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników okiennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).
 

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  okienny higrosterowany

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  7 - 26 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  38 dB

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  423 x 59 x 54 mm

 • Elementy zestawu: 

  N0 + E2 + 05