Wczytuję dane...
Model: EMM 716, 717, 830, 815
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Nawiewnik higrosterowany EMM, dwustrumieniowy z możliwością przymknięcia. Nawiewnik EMM jest najpopularniejszym z nawiewników higrosterowanych i przeznaczony jest do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Dostępny jest w pięciu kolorach dostosowanych do najpopularniejszych kolorów okien: biały, dębowy, kasztanowy, szary i antracytowy.


Elementy:  N1 - nawiewnik higrosterowany, dwustrumieniowy EMM z możliwością przymknięcia + L1 - podkładka montażowa 
Kolory: EMM 716 - biały, EMM 717 - kasztanowy, EMM 830 - dębowy, EMM 815 - szary
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 5-29 m3/h
Tłumienie akustyczne:
 uzależnione od wybranego okapu (okap nie jest w zestawie)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 402x27x45 mm  

Producent: Aereco (Francja)nawiewnik_EMM

 • Nawiewniki higrosterowane EMM są sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.
 • Nawiewniki higrosterowane pracują w zakresie od 35 do 70% wilgotności względnej. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 35% nawiewnik jest przymknięty, a do pomieszczenia doprowadzany jest minimalny strumień powietrza. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się i przy wartości 70% lub więcej wilgotności względnej uzyskuje wydajność maksymalną.
 • Nawiewniki higrosterowane są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku.
 • Nawiewnik higrosterowany działa bez udziału człowieka oraz nie wymaga zasilania elektrycznego. 


Dostosowywanie kierunku przepływu powietrza:
w zależności od ustawienia podkładki montażowej przepływ powietrza skierowany jest pionowo w górę, lub ukośnie. Wybór kierunku przypływu strumienia powietrza uzależniony jest od odległości pomiędzy wylotem powietrza, a górną częścią otworu okiennego. Prawidłowa, minimalna odległość między nawiewnikiem, a ścianą to 3-5 cm (zbyt mała odległość tłumi swobodny przepływ powietrza przez nawiewnik).

nawiewnik_EMM
nawiewnik_EMMOpcja ręcznego przymknięcia nawiewnika: Ustawienie blokady w pozycji otwartej A, przepustnica zmienia swoje położenie w zależności od wilgotności względnej w pomieszczeniu. Przepływ powietrza zmienia się w przedziale od 5 do 29 m3/h. Ustawienie blokady w pozycji zamkniętej B, przepustnica ustawiona jest w pozycji przepływu minimalnego, nawiewnik dostarcza do 5 m3/h. Z tej opcji należy korzystać jedynie przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.


Montaż nawiewnika EMM: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień napływającego powietrza pod sufit. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika EMM zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 280 x 8-12 mm lub 2 x 140 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
nawiewnik_EMM

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  okienny higrosterowany

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  5 - 29 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  brak okapu

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  402 x 27 x 45 mm

 • Elementy zestawu: 

  N1

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...