Wczytuję dane...
Model: EFR 100, 110, 120
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Nawiewnik EFR sterowany ręcznie z możliwością przymknięcia oraz ustawieniu przepustnicy w jednej z pięciu pozycji. Przeznaczony jest do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Nawiewnik EFR dostępny jest w czterech  kolorach dostosowanych do najpopularniejszych kolorów okien: biały, dębowy, kasztanowy i antracytowy.


Elementy:  N4 - nawiewnik z precyzyjnym nastawem, z możliwością przymknięcia
Kolory: EFR 100 - biały, EFR 110 - kasztanowy, EFR 120 - dębowy
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 6-30 m3/h
Tłumienie akustyczne:
 uzależnione od wybranego okapu (okap nie jest w zestawie)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 407x41x30 mm  

Producent: Aereco (Francja)


nawiewnik_EFR
Nawiewnik EFR - zasada działania: Nawiewnik EFR posiada możliwość ustawienia przysłony w jednej z 5 pozycji otwarcia, co zapewnia przepływ od 6 m3/h w pozycji - 1 do 30 m3/h w pozycji - 5 (przy 10 Pa). Stopień otwarcia nawiewnika może być dowolnie regulowany za pomocą suwaka umieszczonego w obudowie nawiewnika. Przy ustawieniu przysłony w pozycji otwartej - 5, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Natomiast po ustawieniu przysłony w pozycji zamkniętej - 1, nawiewnik dostarcza minimalną ilość powietrza.

Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.


nawiewnik_EFRMontaż nawiewnika EFR: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień napływającego powietrza pod sufit. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika EFR zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 280 x 8-12 mm lub 2 x 140 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
nawiewnik_EFR

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  okienny ręcznie sterowany

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  6 - 30 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  brak okapu

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  407 x 41 x 30 mm

 • Elementy zestawu: 

  N4

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...