Wczytuję dane...
Model: AMI 203, 213, 223
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 18.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw PRESO - Nawiewnik ciśnieniowy AMI z wytłumieniem akustycznym, z możliwością przymknięcia + okap standardowy aereco. Przeznaczony do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Nawiewnik AMI dostępny jest w trzech kolorach dostosowanych do najpopularniejszych kolorów okien: biały, dębowy i kasztanowy.


Elementy:  N7 - nawiewnik ciśnieniowy akustyczny AMI, z możliwością przymknięcia + O1 - okap standardowy aereco z kratką przeciw owadom
Kolory: AMI 203 - biały, AMI 213 - kasztanowy, AMI 223 - dębowy
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 5-22 m3/h
Tłumienie akustyczne:
37 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 390x39x43 mm  

Producent: Aereco (Francja)


nawiewnik_AMI
Nawiewnik ciśnieniowy AMI - zasada działania: przy ustawieniu przysłony nawiewnika w pozycji otwartej, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się napływ powietrza. Przepływ powietrza osiąga do 22 m3/h przy podciśnieniu 10 Pa. Po przekroczeniu wartości maksymalnej skrzydełka umieszczone wewnątrz nawiewnika odchylają się ograniczając ilość dostarczanego powietrza. Natomiast po ustawieniu przysłony w pozycji zamkniętej, nawiewnik dostarcza minimalną ilość powietrza.

Powietrze zewnętrzne przepływając przez nawiewnik kierowane jest do góry, ponad strefę przebywania ludzi, co zapobiega przeciągom i uczuciu dyskomfortu użytkowników.

Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

 • nawiewnik_AMIMontaż nawiewnika AMI: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień napływającego powietrza pod sufit. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika AMI zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 340 x 8-12 mm lub 2 x 172 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
  nawiewnik_AMO
  Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników okiennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).
   

  NAWIEWNIKI

  • Rodzaj: 

   okienny ciśnieniowy

  • Przepływ powietrza (min-max): 

   5 - 22 m3/h

  • Tłumienie akustyczne: 

   37 dB

  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

   390 x 39 x 43 mm

  • Elementy zestawu: 

   N7 + O1

  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...