Wczytuję dane...
Model: AMA.003
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw PRESO - Nawiewnik ciśnieniowy AMA, samoregulujący z wytłumieniem akustycznym + okap standardowy aereco. Nawiewnik okienny AMA przeznaczony jest do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Nawiewnik AMA dostępny jest w kolorze białym (RAL 9003). Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tłumienia hałasu 41 dB(A).


Elementy:  N9 - nawiewnik ciśnieniowy AMA z możliwością przymknięcia + O1 - okap standardowy aereco
Kolor: AMA 003 - biały
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 4-19 m3/h
Tłumienie akustyczne:
41 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 390x47x50 mm  

Producent: Aereco (Francja)nawiewnik_AMANawiewnik ciśnieniowy AMA - zasada działania: przy ustawieniu przysłony nawiewnika w pozycji otwartej, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się napływ powietrza. Przepływ powietrza osiąga do 19 m3/h przy podciśnieniu 10 Pa. Po przekroczeniu wartości maksymalnej skrzydełka umieszczone wewnątrz nawiewnika odchylają się ograniczając ilość dostarczanego powietrza. Natomiast po ustawieniu przysłony w pozycji zamkniętej, nawiewnik dostarcza minimalną ilość powietrza.

Powietrze zewnętrzne przepływając przez nawiewnik kierowane jest do góry, ponad strefę przebywania ludzi, co zapobiega przeciągom i uczuciu dyskomfortu użytkowników.

Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

 • nawiewnik_AMAMontaż nawiewnika AMA: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień napływającego powietrza pod sufit. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika AMA zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 340 x 8-12 mm lub 2 x 172 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
  nawiewnik_AMA
  Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników okiennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).
   

  NAWIEWNIKI

  • Rodzaj: 

   okienny ciśnieniowy akustyczny

  • Przepływ powietrza (min-max): 

   4 - 19 m3/h

  • Tłumienie akustyczne: 

   41 dB

  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

   400 x 47 x 50 mm

  • Elementy zestawu: 

   N9 + O1

  Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...