Wczytuję dane...
Model: 2MO 102, 112, 122, 162
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw PRESO - Nawiewnik ciśnieniowy 2MO, samoregulujący z możliwością przymknięcia + okap standardowy do nawiewnika 2MO. Nawiewnik okienny 2MO przeznaczony jest do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Nawiewnik 2MO dostępny jest w czterech kolorach dostosowanych do najpopularniejszych kolorów okien: biały, dębowy,  kasztanowy i antracytowy. Szerokość nawiewnika 290 mm umożliwia montaż również w wąskich skrzydłach okiennych.


Elementy:  N6 - nawiewnik ciśnieniowy 2MO z możliwością przymknięcia + O8 - okap standardowy do nawiewnika 2MO
Kolory: 2MO 102 - biały, AMO 112 - kasztanowy, 2MO 122 - dębowy
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 4-20 m3/h
Tłumienie akustyczne:
33 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 290x25x27 mm  

Producent: Aereco (Francja)nawiewnik_2MONawiewnik ciśnieniowy AMO - zasada działania: przy ustawieniu przysłony nawiewnika w pozycji otwartej, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się napływ powietrza. Przepływ powietrza osiąga do 20 m3/h przy podciśnieniu 10 Pa. Po przekroczeniu wartości maksymalnej skrzydełka umieszczone wewnątrz nawiewnika odchylają się ograniczając ilość dostarczanego powietrza. Natomiast po ustawieniu przysłony w pozycji zamkniętej, nawiewnik dostarcza minimalną ilość powietrza.

Powietrze zewnętrzne przepływając przez nawiewnik kierowane jest do góry, ponad strefę przebywania ludzi, co zapobiega przeciągom i uczuciu dyskomfortu użytkowników.

Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.


nawiewnik_2MOMontaż nawiewnika 2MO: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień napływającego powietrza pod sufit. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika 2MO zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 250 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
nawiewnik_2MO

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  okienny ciśnieniowy

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  4 - 20 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  33 dB

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  290 x 25 x 27 mm

 • Elementy zestawu: 

  N6 + O8

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...