Wczytuję dane...
Model: ASR.LEG.930
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Nawiewnik ścienny, ręczny, z precyzyjną nastawą, z wytłumieniem akustycznym oraz funkcją blokady w pozycji minimalnego przepływu. Zestaw ASR.LEG.930 składa się z trzech elementów: okapu ściennego, który chroni przed przedostaniem się opadów deszczu, rury z wytłumieniem oraz nawiewnika, który odpowiada za sterowanie ilością nawiewanego powietrza. Nawiewnik ścienny ASR.LEG.930 jest alternatywą dla nawiewników okiennych. Montuje się go w przepuście ściennym na wprost.


Elementy: ASR.LEG.930 - nawiewnik ścienny z precyzyjnym nastawem + rura LEG z wytłumieniem M3 + okap zewnętrzny AT
Kolor: biały (RAL 9003)
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 7-27 m3/h
Tłumienie akustyczne:
53 dB (A) przy otwartym nawiewniku
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): nawiewnik - 160x160x36 mm, rura LEG - średnica 125 x długość 400 mm, okap zew. - 150x150x37/60 mm

Producent: Aereco (Francja)


Nawiewnik ASR jest sterowany ręcznie. Użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika zmieniając położenie przepustnicy, która reguluje ilość dostarczanego powietrza. Nawiewnik można zablokować w jednej z 6 pozycji otwarcia uzyskując przepływ od 7 m3/h w pozycji 1 do 27 m3/h w pozycji 6. Położenie suwaka w pozycji od 2 do 5 zapewnia przepływy pośrednie. Nawiewniki ASR.LEG nie chronią jednak przed nadmiernym napływem powietrza do pomieszczenia np. w przypadku silnych podmuchów wiatru oraz nie uwzględniają zmian parametrów powietrza wewnętrznego (zmiany parametrów powietrza wewnątrz pomieszczeń uwzględnia inny z nawiewników ściennych tj. EHT.LEG.930). 

Izolacja akustyczna nawiewnika ASR: 
Zestaw ręczny ASR.LEG.930 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tłumienia akustycznego, które wynosi 53 dB przy nawiewniku otwartym. 


Montaż nawiewnika ASR.LEG.930:
Nawiewniki ścienne ASR montuje się w przepuście ściennym. Montaż nawiewnika polega na wykonaniu w ścianie okrągłego otworu o średnicy Ø130 mm. Umożliwia to bezproblemowe zamontowanie go również w budynkach istniejących. Powinien być zamontowany w górnej części ściany, tj. ok. 2 m od poziomu podłogi. Od zewnątrz montowany jest okap, a w pomieszczeniu nawiewnik.

Konserwacja
:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.


Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników ściennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  nawiewnik ścienny ręcznie sterowany

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  7-27 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  53 dB

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  160x160x36 mm

 • Elementy zestawu: 

  nawiewnik ręczny ASR + rura LEG z wytłumieniem M3 + okap ścienny AT

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...