Wczytuję dane...
Model: EHT.LEG.930
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
EAN: 3701327803547
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Nawiewnik ścienny higrosterowany, sterowany automatycznie, z wytłumieniem akustycznym oraz funkcją blokady w pozycji minimalnego przepływu. Zestaw EHT.LEG.930 składa się z trzech elementów: nawiewnika, który odpowiada za sterowanie ilością nawiewanego powietrza, rury z wytłumieniem oraz okapu ściennego, który chroni przed przedostaniem się opadów deszczu. Nawiewnik ścienny EHT jest alternatywą dla nawiewników okiennych. Montuje się go w przepuście ściennym na wprost.


Elementy:  EHT.LEG.930 - nawiewnik ścienny higrodynamic EHT + rura LEG z wytłumieniem M3 + okap zewnętrzny AT (N20+R2+010)
Kolor: biały (RAL 9003)
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 7-30 m3/h
Tłumienie akustyczne:
55 dB (A) przy otwartym nawiewniku, 57 dB przy przymkniętym nawiewniku 
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): nawiewnik - 240x145x56 mm, rura LEG - średnica 125 x długość 400 mm, okap zew. - 150x150x37/60 mm

Producent: Aereco (Francja) • Nawiewniki higrosterowane są sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.
 • Nawiewniki higrosterowane są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku.
 • Nawiewnik higrosterowany działa bez udziału człowieka oraz nie wymaga zasilania elektrycznego.


Izolacja akustyczna nawiewnika EHT: 
Zestaw higrosterowany EHT.LEG.930 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tłumienia akustycznego i wynosi 55 dB przy otwartym nawiewniku


nawiewnik_scienny_EHTOpcja ręcznego przymknięcia nawiewnika: Nawiewnik EHT jest sterowany automatycznie, ma jednak możliwość przymknięcia. Ustawienie przełącznika w pozycji otwartej A powoduje, że przepustnica zmienia swoje położenie w zależności od wilgotności względnej w pomieszczeniu. Przepływ powietrza zawiera się w przedziale od 7 do 30 m3/h. Przełącznik ustawiony w pozycji zamkniętej B, blokuje przepustnicę, nawiewnik ustawiony jest w pozycji przepływu minimalnego i dostarcza do 7 m3/h. Z tej opcji zaleca się korzystać wyłącznie przy niesprzyjających warunkach pogodowych.


nawiewnik_scienny_EHTMontaż nawiewnika EHT.LEG.930: Nawiewniki ścienne EHT montuje się w przepuście ściennym. Montaż nawiewnika polega na wykonaniu okrągłego otworu o średnicy Ø130 mm, co umożliwia bezproblemowe zamontowanie go również w budynkach istniejących. Powinien być zamontowany w górnej części ściany, tj. ok. 2 m od poziomu podłogi. Od zewnątrz montowany jest okap, a w pomieszczeniu nawiewnik.

Konserwacja
:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  nawiewnik ścienny sterowany automatycznie

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  7-30 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  55-57 dB

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  240x145x56 mm

 • Elementy zestawu: 

  nawiewnik higrodynamic® EHT + rura LEG z wytłumieniem M3 + okap ścienny AT

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...