Wczytuję dane...
Model: EHT.LEG.930
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Nawiewniki higrosterowane są sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia. Nawiewniki higrosterowane są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku. Nawiewnik higrosterowany działa bez udziału człowieka oraz nie wymaga zasilania elektrycznego.

Nawiewnik ścienny EHT.LEG.930 składa się z trzech  części: wewnętrznej – nawiewnika, który odpowiada za sterowanie ilością nawiewanego powietrza, rury łączącej o średnicy 125 mm i długości 400 mm wyposażonej w elementy tłumiące  oraz części zewnętrznej - okapu, który chroni przed deszczem i owadami.

Opcja ręcznego przymknięcia nawiewnika: Nawiewnik EHT.LEG.930 wyposażony jest w ręczną blokadę przepływu powietrza. Przy normalnej pracy nawiewnika przepływ powietrza zmienia się w przedziale od 7 do 30 m3/h. Po ustawieniu blokady w pozycji zamkniętej, nawiewnik dostarcza do 7 m3/h. Z tej opcji należy korzystać jedynie przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Montaż nawiewnika EHT: Nawiewniki ścienne EHT można montujemy w przepuście ściennym. Montaż nawiewnika polega na wykonaniu okrągłego otworu o średnicy Ø125 mm, co umożliwia bezproblemowe zamontowanie go również w budynkach istniejących. Powinien być zamontowany w górnej części ściany, tj. ok. 2 m od poziomu podłogi. Od zewnątrz montowany jest okap, a w pomieszczeniu nawiewnik.

Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników ściennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).

Konserwacja: Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących. Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości. Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  nawiewnik ścienny sterowany automatycznie

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  7-30 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  55-57 dB

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  240x145x56 mm

 • Elementy zestawu: 

  nawiewnik higrodynamic® EHT + rura LEG z wytłumieniem M3 + okap ścienny AT

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...