Wczytuję dane...
Model: EFR 101, 111, 121
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw PRESO - Nawiewnik EFR z precyzyjnym nastawem + okap ciśnieniowy AC aereco. Nawiewnik okienny EFR posiada możliwość ustawienia przysłony w pozycji przepływu minimalnego. Przeznaczony jest do montażu w oknach plastikowych (PVC), drewnianych i aluminiowych. Nawiewnik EFR dostępny jest w czterech kolorach dostosowanych do najpopularniejszych kolorów okien: biały, dębowy, kasztanowy i antracytowy.


Elementy:  N4 - nawiewnik z precyzyjnym nastawem, z możliwością przymknięcia + O4 - okap ciśnieniowy AC aereco
Kolory: EFR 101 - biały, EFR 111 - kasztanowy, EFR 121 - dębowy
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 6-30 m3/h
Tłumienie akustyczne:
31 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 407x41x30 mm  

Producent: Aereco (Francja)nawiewnik_EFRNawiewnik EFR - zasada działania: Nawiewnik EFR posiada możliwość ustawienia przysłony w jednej z 5 pozycji otwarcia, co zapewnia przepływ od 6 m3/h w pozycji - 1 do 30 m3/h w pozycji - 5 (przy 10 Pa). Stopień otwarcia nawiewnika może być dowolnie regulowany za pomocą suwaka umieszczonego w obudowie nawiewnika. Przy ustawieniu przysłony w pozycji otwartej - 5, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Natomiast po ustawieniu przysłony w pozycji zamkniętej - 1, nawiewnik dostarcza minimalną ilość powietrza.


Okap AC
- Łącząc nawiewnik z precyzyjnym nastawem EFR oraz okap z regulacją przepływu AC uzyskujemy zestaw ciśnieniowy, regulujący ilość dostarczanego powietrza przy zbyt dużym podciśnieniu, np. podmuch wiatru. Zestaw ten polecany jest szczególnie do budynków wysokich oraz narażonych na silne podmuchy wiatru.

Konserwacja:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.


nawiewnik_EFRMontaż nawiewnika EFR: polega na wykonaniu – ściśle według wytycznych producenta nawiewnika – otworów w ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Prawidłowo zamontowany nawiewnik powinien być umieszczony w górnej części okna, z dyszą kierującą strumień napływającego powietrza pod sufit. W oknach PVC nawiewniki montuje się w przyldze okiennej, tak by nie uszkodzić wzmocnienia stalowego okna. Prawidłowe działanie nawiewnika EFR zapewniające podane powyżej wartości przepływu powietrza, gwarantują otwory montażowe o wymiarach (szerokość x wysokość): 280 x 8-12 mm lub 2 x 140 x 8-12 mm (nie dotyczy okien aluminiowych).
nawiewnik_EFR

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  okienny z precyzyjnym nastawem

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  6 - 30 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  31 dB

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  407 x 41 x 30 mm

 • Elementy zestawu: 

  N4 + O4

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...