Wczytuję dane...
Model: EHT 302 = EHT 780 + AEA 778
Gwarancja: 2 lata
Realizacja zamówienia: 2-7 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: AERECO

Zestaw HIGRO - nawiewnik ścienny higrosterowny EHT na przepust okrągły 100 mm + okap zewnętrzny z siatką na owady. Nawiewnik ścienny EHT jest alternatywą dla nawiewników okiennych. Można montować go zarówno w przepuście ściennym, jak i na kasecie rolet.


Elementy:  EHT.780 - nawiewnik higrosterowany ścienny + AEA.778 - okap zewnętrzny z siatką na owady
Kolor: biały (RAL 9003)
Przepływ powietrza (min-max) przy 10 Pa: 5-30 m3/h
Tłumienie akustyczne:
38 dB (A)
Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 240x145x56 mm  

Producent: Aereco (Francja) • Nawiewniki higrosterowane są sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia. Czujnikiem sterującym jest taśma poliamidowa, która pod wpływem zmian wilgotności względnej w powietrzu zmienia swoją długość, co powoduje większe, bądź mniejsze otwarcie przepustnicy, a tym samym doprowadzenie większego bądź mniejszego strumienia powietrza do pomieszczenia.
 • Nawiewniki higrosterowane są tak skonstruowane, że powietrze zewnętrzne nie styka się bezpośrednio z czujnikiem. Dzięki temu analizowane są warunki panujące w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku.
 • Nawiewnik higrosterowany działa bez udziału człowieka oraz nie wymaga zasilania elektrycznego.

  Nawiewnik ścienny EHT składa się z dwóch części:
  wewnętrznej – nawiewnika, który odpowiada za sterowanie ilością nawiewanego powietrza oraz części zewnętrznej - okapu, który chroni przed deszczem i owadami.


Opcja ręcznego przymknięcia nawiewnika: Nawiewnik EHT wyposażony jest w ręczną blokadę przepływu powietrza. Przy normalnej pracy nawiewnika przepływ powietrza zmienia się w przedziale od 5 do 30 m3/h. Po ustawieniu blokady w pozycji zamkniętej, nawiewnik dostarcza do 5 m3/h. Z tej opcji należy korzystać jedynie przy niesprzyjających warunkach pogodowych.


nawiewnik_scienny_EHTMontaż nawiewnika EHT: Nawiewniki ścienne EHT można montować zarówno w przepuście ściennym, jak i na kasecie rolet. Montaż nawiewnika polega na wykonaniu okrągłego otworu o średnicy Ø100 mm, co umożliwia bezproblemowe zamontowanie go również w budynkach istniejących. Powinien być zamontowany w górnej części ściany, tj. ok. 2 m od poziomu podłogi. Od zewnątrz montowany jest okap, a w pomieszczeniu nawiewnik.

Na terenie województwa pomorskiego i okolic, firma HIGROSYSTEM zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem nawiewników ściennych u klientów. Usługa montażu nawiewnika jest dodatkowo płatna (nie jest wliczona w cenę zakupu samego nawiewnika).

Konserwacja
:

 • Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno używać proszków, płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących.
 • Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika, w szczególności taśmy poliamidowej, która może stracić swoje właściwości.
 • Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

 

NAWIEWNIKI

 • Rodzaj: 

  nawiewnik ścienny higrosterowany

 • Przepływ powietrza (min-max): 

  5 - 30 m3/h

 • Tłumienie akustyczne: 

  38 dB

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 

  240 x 145 x 56 mm

 • Elementy zestawu: 

  EHT.780 + AEA.778

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...