Wczytuję dane...
Rekuperacja

rekuperacja
Rekuperacja Pe-Flex

CO TO JEST REKUPERACJA?

Rekuperacja to inaczej odzysk ciepła z wentylacji. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to obecnie najnowocześniejszy system wentylacji domu jednorodzinnego. Polecana jest szczególnie w domach energooszczędnych, szczelnych i docieplonych.

KORZYŚCI Z REKUPERACJI


Wielką zaletą zastosowania rekuperacji jest świeże, zdrowe powietrze w naszym domu. Niezależnie od panujących warunków pogodowych zawsze oddychamy świeżym powietrzem, a jego ilość jest optymalnie dostosowana do potrzeb domowników. Równocześnie wraz z napływem świeżego powietrza, z pomieszczeń usuwane jest powietrze zużyte. Taka wymiana powietrza minimalizuje rozwój bakterii, grzybów i wirusów, i zapewnia komfort mieszkalny, również osobom z dolegliwościami alergicznymi.
 
Drugą i równie istotną zaletą rekuperacji jest odzysk ciepła ze zużytego powietrza, przez co zmniejszamy koszty ogrzewania. Do pomieszczeń dostaje się ciepłe powietrze, dzięki czemu nie musimy ich dogrzewać w takim stopniu, jak w tradycyjnej, kominowej wentylacji.

JAKIE REKUPERATORY STOSUJEMY?

Naszym klientom polecamy rekuperatory, które charakteryzują się najwyższą sprawnością odzysku ciepła i wysoką jakością użytych komponentów. Ofertę dobraliśmy w taki sposób, aby stosunek ceny do jakości był optymalny. W naszej ofercie posiadamy rekuperatory z wymiennikiem obrotowym takich marek jak Ostberg lub Enervent, a także rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym o wysokiej sprawności: Thesslagreen i Zehnder. Rodzaj rekuperatora oraz akcesoriów dobierany jest w zależności od charakterystyki i kubatury budynku.

Zajmujemy się zarówno samą sprzedażą rekuperatorów, montażem oraz kompleksową usługą, tj. sprzedaż, montaż i późniejszy serwis.

ILE KOSZTUJE REKUPERACJA?


Ceny zależą od wielu czynników - wstępną wycenę przesyłamy klientowi tuż po przesłaniu do nas projektu domu. Dokładną wycenę opracowujemy na podstawie projektu technicznego wentylacji. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, starając się optymalnie dobrać system wentylacji do kubatury budynku i oczekiwań klientów.

Działalność usługowa w zakresie montażu rekuperacji obejmuje województwo pomorskie i kujawsko-pomorskie. Główny obszar naszej działalności to Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia) i okolice oraz Starogard Gdański, Tczew, Malbork i Kwidzyn.